Купатися чи не купатися?
ТОП-5 місць для відпочинку біля водойми на Бородянщині

Юлія БОБРИК

Останній місяць літа – це як неділя робочого тижня, хочеться встигнути багато, а часу вже майже не має. Тому не дивно, що все частіше замість «повномасштабної вилазки» на південь наші співвітчизники обирають «вікенд» у наших краях.

Після публікації попередньої статті про «ідеї на літо», ми отримали звернення від наших читачів з вельми справедливим зауваження: а де ж все-таки відпочити біля водойму у нашій місцевості? – і вирішили зробити свій ТОП-5 місць для відпочинку біля водойму на Бородянщині. Тож почнемо.

Рудка – для тих, кому потрібне усамітнення

Місце знаходження: З’їзд на ґрунтову дорогу по вулиці Польовій між вулицями Семашка та Кірова
Плюси: Можна відпочити всією сім’єю. Гарний краєвид, неймовірна природа: декілька маленьких водоймів переходять в одне невеличке озеро зі своїм водоспадом, гарними галявинами для пікніків та похилими вербами, які дають прохолодну та затишну тінь навіть у саму люту спеку.
Мінуси: Нерідко це місце буває засмічене, іноді озерце «цвіте». Мул у водоймі дозволить скупатися тільки не бридливим, а через невеличку територію відпочити тут зможуть одночасно дві, максимум три, компанії.

http://s3.uploads.ru/t/qtXSG.jpg

Здвиж – пікнік і тільки?

Місце знаходження: Перед в’їздом у Бородянку зі сторони Києва, вздовж усього містечка.
Плюси: Можна як порибалити, так і покупатися чи влаштувати пікнік з друзями. Місця вистачить всім. Близьке розташування дозволяє без зайвих зусиль дійти до річки за хвилин десять. Знаючі люди кажуть, що у вдалий день на річці можна зловити від трьох кілограмів риби.
Мінуси: Територія біля річки майже не прибирається, тож не дивуйтесь, якщо знайдете біля себе «сліди» попередніх пікніків. Не зайвим буде також сказати, добираючись до Здвижа можна відчути себе справжнім учасником експедиції у джунглі, настільки все заросло навкруги, але можливо це стане для вас частиною «пригоди»…

http://s2.uploads.ru/t/uvVbP.jpg

«Центральні озера» – для тих, хто любить спорт

Місце знаходження: на вулиці Паркова
Плюси: Близьке розташування. Для багатьох це місце більше асоціюється саме з прогулянками, але варто зауважити, що тут є невеличкий обладнаний пляж, тож якщо вам потрібно швидко освіжитися – чом би і ні? Також є волейбольна площадка з завезеним піском і натягнутою сіткою для непопадання м’яча у воду. Нерідко біля озер можна побачити рибалок, але ходять вони сюди заради улову чи «спорту» кожен з них тримає це у таємниці.
Мінуси: По суті, з трьох існуючих озер, більш-менш обладнане для відпочинку тільки одне, центральне. Неодноразово на озері, яке знаходиться ближче до вулиці Леніна, намагалися щось робити, чистили, облаштовували, навіть «збудували» насипний «півострів», але так і не змогли довести до пуття. Що ж до найдальшого озера, здається тут ніколи взагалі нічого не робили, тому й не дивно, що воно давно поросло бур’яном.

http://s3.uploads.ru/t/xYDX1.jpg

Небрат – для тих, хто не доїхав до Одеси

Місце знаходження: Перед селищем Нове Залісся
Плюси: На цьому озері дійсно багатолюдно. У найбільш спекотні дні складається враження, що й яблуку тут ніде впасти. Уже не перший рік це озеро залишається одним з найпопулярніших місць для відпочинку всією сім’єю багатьох жителів Бородянщини, тому й «сервіс» тут майже «all inclusive», а отже якщо вам чогось закортить (розваг чи закусок) все тут завжди під рукою.
Мінуси: Для одних велика кількість людей це «плюс», для інших «мінус». Якщо ви прихильник спокійного відлюдькуватого відпочинку, це місце точно не для вас. Насторожують і чутки, які ходять щоліта, про наявність «палички» та інших «її братів» у водоймі. Також не можна не сказати про зворотну сторона монети «багатолюдності» – сміття.

Тетерів – уха, рибалка і тиша…

Місце знаходження: за селищем Пісківка
Плюси: Ця річка – одне з найулюбленіших місць рибалок Бородянщини. Сюди прийнято виїжджати на декілька днів, з ночівлею, знайти затишне місце тут не проблема. Прогулюючись мальовничим узбережжям річки Тетерів, можна зробити багато хороших кадрів і просто насолодитися незайманою природою.
Мінуси: Знаходиться річка досить неблизько від Бородянки. Знайти місце для купання неважко, але з пологим спуском для дітей – завдання не із легких. Непотрібно забувати і про течію, яка значно ускладнює купання невпевнених плавців. Тому діти мають бути тут (як і на будь-якій водоймі!) під пильним поглядом дорослих.

http://s7.uploads.ru/t/rDluk.jpg

Можливо ще не все втрачено

Підводячи підсумки щодо місць відпочинку у нашому краї, варто сказати, що їх немало і кожен має свої переваги. Що до недоліків, тут можна відокремити дві основні проблемі: засміченість та не облаштованість. Хоча нещодавно з’явилася інформація щодо планів реконструкції парку навколо ставків, для розробки проекту запрошено архітектора Дарію Купрієнко, нашу землячку. Що ж маємо надію що плани не залишаться лише планами і все ж таки будуть втіленими у життя.

http://s2.uploads.ru/t/DdbrV.jpg

http://s2.uploads.ru/t/dRBKE.jpg

http://s3.uploads.ru/t/f65Ji.jpg