Форум Бородянка

Объявление

Ресторан "У Саші" (097) 491-29-39. Детальніше тут.

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Форум Бородянка » Ексклюзив » Інтерв'ю співвласника ТОВ «Пролінк» Євгена Пшеславського


Інтерв'ю співвласника ТОВ «Пролінк» Євгена Пшеславського

Сообщений 1 страница 5 из 5

1

«У нас просто не було іншого вибору, аніж довести справу до кінця»,
– співвласник ТОВ «Пролінк» Євген Пшеславський

Юлія БОБРИК

http://images.vfl.ru/ii/1438282085/e3b21694/9435139.jpg

Телекомунікаційний оператор «Пролінк» знайомий жителям Бородянщини вже протягом багатьох років. За цей час його абонентами стали тисячі клієнтів як в самому селищі, так і за його межами. Про те, як найбільший в Бородянці інтернет-провайдер набирав висоту і завдяки чому залишив позаду своїх конкурентів, журналістці Бородянського форуму розповів співвласник ТОВ «Пролінк» Євген Пшеславський:

– Пролінк з’явився в Бородянці в 2011 році. Прийшовши на цей ринок, з якими труднощами Ви тоді не очікували зіткнутися?

– З приводу ’11-го року, все дещо не так. Насправді ми почали працювати, будувати мережу, у квітні 2008 року.
Коли ми вирішили займатися цим бізнесом, признаюсь, чіткого розуміння усіх деталей у нас не було. Це сьогодні можна винайняти консультантів, які з радістю підкажуть, що і як правильно робити. В ті роки такого не було, тож ми набивали власні гулі у прямому і у переносному сенсі. Для розбудови мережі і для бізнесу, в цілому, ми взяли позику і тут ці самі «труднощі», про які ви запитали, почалися – фінансова криза 2008-го року. Це була така собі «точка неповернення», адже вийшло так що позичені гроші, в перерахуванні на новий курс, якщо просто віддати, то винен будеш ще стільки… Курс злетів удвічі з п’яти до майже одинадцяти гривен. Отже назад вороття не було, потрібно було щось робити. Як говорять «очі бояться, а руки роблять». Перш за все потрібно було передивитися свої плани, адже, виходячи з нової ситуації, на все заплановане фактично не вистачало фінансування. Також планувалося, що будувати мережу буде підрядник, а довелося все робити власними силами.

– А що ви очікували? Які були плани

– Звичайно, хотілося, щоб все пройшло гладко, але на практиці вийшло зовсім інакше. Була сума, причому з запасом, якої із-за кризи, по факту, не вистачало. Тобто планувалося, що все буде просто, гладко, тому що є гроші, а коли ця сума стає вдвічі меншою із-за причин, які від тебе не залежать, розумієш, що потрібно працювати вдвічі наполегливіше аби щось вийшло. Прийшлось суттєво урізати бюджет. Крім того планувалося відразу зробити повне покриття міста, а по факту на першому етапі підключили тільки 9-ти поверхові та деякі будинки по вул. Леніна, ще буд. 7 по вул. Свердлова. Причому робили це власноруч, тож наших перших абонентів, майже, кожного знаю в обличчя.

– А чому таке протиріччя, адже на сайті стоїть 2011 рік?

– В 2011 році був зроблений новий сайт, який ви зараз бачите.

– Зрозуміло. Тоді дайте відповідь на таке запитання: які переваги в порівнянні з конкурентами допомогли Вам тоді залишитися «на плаву»?

– А які конкуренти? Укртелеком? Я його називаю «укртелефон», тому що це великий гігант, неповоротка структура, якій байдуже на клієнтів, створена вона для викачки грошей. Люди рік стояли в черзі, чекали порти. А Укртелекому було просто чхати на всіх. Тому реально, коли ми прийшли, конкурентів, як таких, у нас не було.
І кажу я не про місцеве керівництво, там працюють дійсно професіонали, люди, як кажуть «на своєму місці», але в даному випадку мало що від них залежало.

– А зараз?

– Звичайно, є. Але я не сприймаю їх як серйозних конкурентів, кожен займає свою нішу. На сьогодні ми маємо достатньо чималу мережу, з суперпривабливими пакетними пропозиціями. Ми надаємо дійсно якісні послуги, наприклад, такий пакет каналів, як у нас, мало у кого є не тільки в районі, а навіть в області, тим паче за такі гроші. До речі, в районі канали «Футбол 1» та «Футбол 2» транслюємо тільки ми.

– Що, на Вашу думку, зараз є «козирем» Вашої компанії?

– Хочеться себе похвалити і сказати «досвід» і, мабуть, це буде правдою. Адже ми в своїй справі дійсно добре розбираємося, набивши чимало гуль у свій час, про що вже було сказано. І ще, мабуть, те, що ми не робимо речей «тимчасово», тобто якість, яку ми пропонуємо, вона і залишається на тому самому рівні, чи навіть стає кращою. Ну, і, звичайно, пакетні послуги «телебачення + Інтернет», погодьтеся, в районі такого ні в кого не має. Хоча, можливо, потрібно зробити обмовку – легально не має.

– Які зараз Ваші короткострокові і довгострокові цілі?

– Знаєте в наш час будувати плани дуже складно. Поки що можу сказати, що вже зроблено, і зауважу, що на цьому ми не зупинимося. Тож, нами та партнерами в Пісківці вже побудована волоконна-оптична лінія зв’язку «Бородянка-Пісківка», включно з усіма селами, які лежать на цьому шляху: Нова Буда, Загальці. Також нами підключені всі школи та дитячі садки у тих населених пунктах, де представлена мережа Пролінк.

– Так, до речі, що стосується шкіл та дитсадків, я знаю, що ваша компанія приймає активну участь у багатьох соціальних проектах…

– Я б не назвав це соціальним проектам… Просто обділити діточок, сказавши «платіть нам гроші», це було б якось не по-людськи. Як можна не піти на зустріч людям, особливо коли справа стосується дітей? Мені здається, що в наш час, коли у кожної дитини є свій гаджет, в школі не може не бути доступу до Всесвітньої павутини. Ми за майбутнє, розвинене суспільство це завжди добре. От, наприклад, в школі на вулиці Парковій (Бородянска Загальноосвітня школа №2 – ред.) є прекрасний комп’ютерний клас, але не було Інтернету, тож ми не могли не допомогти. На мою думку, у дітей повинен бути доступ до знань. Єдине, головне, щоб ця можливість використовувалася з розумом.

– А яка вам з цього користь?

– Ніякої, ми це робимо просто для дітей, ну, і для душі, адже і самому приємно, що діти користуються мережею, яка можливо в чомусь їм допоможе.

– А чи є у вас в планах запуск нових соціальних проектів?

– Будемо підключати школу в Новій Буді. Також підключили в Загальцях дитячий садок та школу, в Бородянці три школи та два дитячих садка. Ще ми зробили безкоштовний Wi-Fi в центрі та за сприянням селищної ради на баскетбольній площадці. В планах поставити ще декілька точок Wi-Fi і зробити єдину hotspot-мережу, доступ до якої зможе отримати кожен бажаючий. Звісно тут є свої перепони, тому що те що для нас «соціальний проект», для УДЦР (Український державний центр радіочастот – ред.) –це порушення, тож потрібні відповідні дозволи.

– А яка ж тоді користь Вам з цих Wi-Fi точок? Для кого це?

– Для народу, чому б і ні. Нехай користуються. Але я не розцінюю це як благодійність, це скоріше «просування бренду», такий собі PR, адже людина користується мережею Пролінк і знає, що є такий оператор з певними послугами, таке собі нагадування про нас.

– Які ключові події в житті компанії за останній рік ви б відзначили?

– Ввели тотальну модернізацію мережі, отримали ліцензію на показ IPTV. До цього ми пропонували абонентам користуватися цією послугою у тестовому режимі, адже був період коли держава, не маючи «розуміння» що це за технологія, просто не видавала цих ліцензій. Але ми розуміємо, що самому уряду було вигідним це «нерозуміння».

Для надання більш якісної послуги клієнтам ми побудували канали на дві великі точки обміну трафіком – UA-IX та DTEL-IX, що знаходяться в Києві.

Зараз ведемо переговори з компанією Google, щоб зробити пірінг.

– Як ви вважаєте, які труднощі відчувають провайдери в Бородянці?

– Можливо нашу конкуренцію… А якщо говорити про складнощі, які виникають у операторів взагалі, не тільки в Бородянці, то, перш за все, варто сказати про небездоганне законодавство, яке створює чималі перепони на шляху оператора. Крім того деякі складнощі створюють нелегальні «оператори», маю на увазі абонентів, які купують «максимальний» пакет і потім будують власну мережу між сусідами.

– А хіба вам самим не хотілося б, хоча б заради спортивного інтересу, щоб на ринок Бородянки прийшов ще один потужний провайдер?

– Справа в тому, що є спортивний інтерес, а є бізнес. Хто хоче заробляти гроші, тому не до змагань. Крім того, я думаю, що багато хто розуміє, що з нуля заходити на територію, де вже працює оператор, не варто витрачених зусиль.

– Скажіть, а вас не дивує той факт, що ніхто з місцевого населення не вирішив зайнятися таким бізнесом, адже ви не з Бородянки?

– Не дивує, тим паче, що, наскільки я знаю, спроби були, ми це бачили на власні очі, коли монтували мережу. Думаю неабияку роль зіграв той факт, що ми проскочили в момент кризи, адже у нас просто не було іншого вибору, аніж довести справу до кінця, а от хтось інший вже міг побоятися розпочати справу у такий нестабільний час. Тож ми встигли побудувати і першими зайти на ринок.

P.S. Шановні форумчани, якщо у Вас є питання чи пропозиції, то Ви можете їх залишати в цій темі і Євген з радістю надасть відповіді на Ваші питання.

0

2

Користуючись нагодою, хочу запитати у Євгена. Чи плануєте Ви покриття чи правильніше кажучи прокладання кабелю по  всьму  Бородянському району? Цікавить Озірщина.

0

3

kirhen написал(а):

Користуючись нагодою, хочу запитати у Євгена. Чи плануєте Ви покриття чи правильніше кажучи прокладання кабелю по  всьму  Бородянському району? Цікавить Озірщина.


Честно говоря, даже с трудом нашел поселок на карте.

Ну на данный момент таких планов у нас нет, но все зависит от желающих.
Если у Вас в поселке будет достаточное количество желающих включиться людей, то можем рассмотреть такую возможность.

0

4

Вот есть интересный момент,но это больше вопрос уже к директору школы№2,ну или у отделу образования.Если Prolink предоставляет доступ к интернет бесплатно,так почему сеть wi-fi запаролена в школе? Есть классы которым уже(по-братски  дали пароли),остальные ,что курят бамбук?

0

5

Видимо что да))

0


Вы здесь » Форум Бородянка » Ексклюзив » Інтерв'ю співвласника ТОВ «Пролінк» Євгена Пшеславського