Форум Бородянка

Объявление

Ресторан "У Саші" (097) 491-29-39. Детальніше тут.

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Форум Бородянка » Ексклюзив » Обережно, літо! Як пережити спеку без отруєнь?


Обережно, літо! Як пережити спеку без отруєнь?

Сообщений 1 страница 2 из 2

1

Юлія БОБРИК

Літо, безумовно, пора благодатна. Однак згідно статистиці, саме на цей період припадає пік харчових отруєнь і кишкових інфекцій. Адже у таку спеку кожен продукт, який неправильно зберігався або був приготований без дотримання відповідних умов може стати отрутою.

Розплата за пиріжок на вулиці

– Декілька днів назад, замотавшись у справах, тільки тоді, коли про себе нагадав шлунок, я згадала, що нічого не з’їла за цілий день. – розповідає студентка Катерина, – Ніколи не бачила нічого страшного в тому, щоб перекусити на вулиці, тим паче «в Бородянці всі друг друга знають і навряд чи продадуть щось неякісне», подумала я. Тож купила у бабусі пиріжок на вулиці. Погано мені стало не відразу. Тільки годину потому почало поморочитися у голові. Згодом з’явилася нудота та гурчання в животі, іноді навіть утруднювалося дихання. Випивши таблетки, намагалася заснути, але нічого не вийшло – біль не проходила. Так я промучилася цілий день. Наступного ранку була дуже слабка і майже не вилазила з ліжка. Отака була моя розплата за хвилинну слабкість перед смачним пиріжком з лівером.

В Бородянці не звертаються в лікарню через отруєння

Не дивлячись на старанну пояснюючу роботу бородянських медпрацівників, на жаль, жителі нашого містечка не завжди звертаються в лікарню за допомогою і частіше займаються самолікуванням. Через що показники отруєнь влітку у нас не дуже високы, але на практиці ми маємо зовсім іншу картину. За результатами соціологічного дослідження «Права споживачів і рівень поінформованості населення України про механізми їхнього захисту», проведеного компанією GFK Україна за замовленням спільного проекту Європейського Союзу й Програми розвитку ООН (ПРООН) «Співтовариство споживачів і суспільні об'єднання», кожний другий українець за останні півроку купував неякісні продукти харчування, у випадку споживання якого, могло призвести отруєння.

Сімейство бактерій у тістечках та салати заправлені букетом мікроорганізмів

З точки зору багатьох лікарів проблемою номер один влітку є продукція, яка швидко псується. Саме вона може стати найймовірнішим фактором передачі гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь. Також з настанням спеки збільшуються ризики «підчепити» таку вкрай небезпечну хворобу як ботулізм. Цікаво, що неякісні продукти можна купити як на базарі, так і в супермаркеті. Тому щоб попередити харчове отруєння, експерти радять не брати дешевих продуктів. Сумнівних харчів теж варто уникати: необхідно принюхуватися та придивлятися до кожного продукту. Купівля і вживання продуктів, придбаних «з рук» на стихійних ринках може обернутися не тільки простим нездужання, а і лікарняним ліжком.

Звісно, про безпеку продуктів на прилавку зайвий раз замислюватися не хочеться, тим паче, що їсти, між іншим, все рівно хочеться. Але від деяких продуктів на літній період все ж таки краще відмовитися. Тож які саме харчі нас найчастіше підводять влітку?

1. Тістечка з кремом

У вершкові й заварні креми можуть потрапити стафілококи. Але якщо при температурі до +5 це одиничні бактерії, які наш імунітет легко здолає, у більш теплій атмосфері вони розмножуються. Якщо на вулиці під 30 градусів, відбувається активне виділення токсинів і ультра швидке «збільшення родини». Одна бактерія може зробити більше мільйона собі подібних за три години. Тож якщо продукт був на сонці, купувати його в жодному разі не можна.

2. Салати

У салатах, заправлених сметаною або майонезом, що зберігалися без дотримання норм гігієни, може жити цілий букет мікроорганізмів: кишкова паличка, стафілококи, навіть сальмонельоз. А виділення ними отрути настільки діючі, що можуть спровокувати токсичний шок. Відповідно до санітарних норм, строк зберігання таких салатів у холодильнику не більше години.

3. Біляші та шаурма

Найчастіше в місцях де продають ці продукти про такі речі як вода, каналізація та холодильник і не чули ніколи. Тож можна навіть і не казати про маленьких жителів цих східних страв…

Потім по ступеню небезпеки ідуть молочні продукти й м'ясо. Улітку варто виключити рідко зварене яйця (про сирі, кому дороге здоров'я, забули давно). Омлет треба прожарювати не менш семи хвилин. І, нарешті, замикають список «небезпечних продуктів» – овочі і фрукти.

Всьому свій час

Так, овочами та фруктами також можна отруїтися. Як же не покуштувати соковитий кавунчик чи диньку, якщо літо на дворі? – запитаєте ви, – тим паче, коли, як не зараз це все їсти? Або здавалося б від чого, а від свіжого помідора або огірка з грядки точно нічого не буде. Суперечки немає: вони корисні, а кількість вітамінів, які можна одержати з кошика яблук, сповна компенсує будь-які тимчасові проблеми з кишечником. Однак їсти їх треба з розумом. Адже без дотримання заходів безпеки салат зі свіжих овочів може стати не тільки джерелом вітамінів, але й розсадником зарази.

Насправді, овочі й фрукти – це одна з найчастіших причин харчових отруєнь в світі, оскільки найчастіше ці продукт ми воліємо вживати свіжим, не піддаючи ніякій обробці. Тож не дивно, що не потурбовані ні температурою, ні маслом, не сіллю, ні спеціями, мікроби з успіхом живуть і розмножуються на поверхні овочів і фруктів. Крім того, більшість фруктів ми їмо руками, а значить самостійно можемо занести на них будь-які бактерії.

Про кавуни то, взагалі, окрема мова. Торгівля кавунами й динями в Бородянці вже набирає оберти. Однак фахівці поспішати з покупкою баштанних зараз не радять, тому що ранні кавуни, як правило, буквально «перегодовані» усілякими нітратами й стимуляторами росту. Такі «нітратні» ягоди особливо протипоказані дітям до 11 років та матерям, що годують немовлят груддю, але і для звичайного пересічного громадянина вони можуть стати причиною гострого отруєння. Тож краще почекати до вересня, коли з'являться дозрілі природним шляхом кавунчики.

Профілактика харчових отруєнь

Та не завжди причиною отруєння можуть бути продукти, іноді ми самі винні в тому, що недбало ставимося до свого здоров’я. Отже, якщо ви хочете пережити цьогорічну спеку без отруєнь потрібно дотримуватися дуже простих заходів:

- Частіше мити рук (після приходу додому з вулиці, після громадського транспорту, громадських місць);
- Усі продукти мити ретельно;
- Не вживати в сирому вигляді продукти, які підлягають термічній: м'ясо, гриби, риба (карпаччо, печериці, суши);
- Частіше прибиратися на кухні (обробний стіл і мийка, там збирається найбільша кількість мікробів);
- Не вживати продукти з вмістом дріжджів.

0

2

це точно, нещодавно купила дитячий сирок Агуша в Форі, що біля ставка, сроки були в нормі, а сирок зіпсований(((

0


Вы здесь » Форум Бородянка » Ексклюзив » Обережно, літо! Як пережити спеку без отруєнь?